Misja Boliwia 2023 - relacja 4

Na misjach ciągle się uczymy - jak nie ścigać się z czasem, nie martwić na zapas i... jak zrobić salteñas 😄, czyli coś w rodzaju zapiekanych pierogów z mięsem, jajkiem i ziemniakami. Wychodziło całkiem dobrze, aż do momentu lepienia... 😅 Koniec końców panie, które uczyły się razem z nami uratowały sytuację 😂 Salteñas wyszły pysznie!

W każdą sobotę przyjeżdżają dzieci z wniosek do San Ignacio na próbę i naukę gry na flecie z Panią Beatą Hedzielską. Przy każdej takiej próbie byliśmy obecni i staraliśmy się pomóc jak umieliśmy.  Podczas przerwy udało mi się złapać (co nie jest wcale takie proste małą jaszczurkę, którą przyciągnąłem do siebie dzieci. Okazuję się, że chłopacy czy w Polsce czy w Boliwii są tacy sami. Oczywiście biedna Chupacoto posłużyła im do straszenia dziewczynek;-).Radości przez te 15 minut było co niemiara.

(5 sierpnia 2023 r.)