Misja Boliwia 2023

Misja Boliwia 2023 - studenci

Nazywam się Michał Woźny i właśnie ukończyłem 2 rok studiów na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Od dawna marzyłem o wyjeździe na wolontariat. Jeszcze przed rozpoczęciem studiów śledziłem działania Akademickiego Koło Misjologicznego i chciałbym do niego dołączyć. Gdy rozpoczęliśmy zajęcia z misjologii z ks. prof. Piotrem Nawrotem SVD, wówczas pojawiła się propozycja wyjazdu na doświadczenie misyjne do Boliwii - niemal natychmiast się zdecydowałem. Nie potrafię powiedzieć co mną kierowało... po prostu poczułem, że muszę jechać.

Chcę oddać tym ludziom do których trafimy, całego siebie. Chcę być dla Nich, ale Wierzę głęboko iż Pan Bóg postawi na mojej drodze ludzi, którzy będą także dla mnie.  Myślę, że w tym doświadczeniu misyjnym ja mogę nieść pomoc ale i doświadczyć jej osobiście.

¡Hola!
Mam na imię Alicja i jestem studentką II roku na Wydziale Teologicznym UAM. Już niedługo wyjeżdżam na misję do Boliwii. Marzenie o misjach zaczęło we mnie kiełkować od czasu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wtedy to, że kiedyś doświadczę wolontariatu misyjnego, wydawało się piękne i zbyt odległe. Jednak, na początku studiów dowiedziałam się o szansie wyjazdu na wolontariat z pomocą Wydziału teologicznego UAM. Słuchając opowieści ks. prof. Piotra Nawrota SVD, pomyślałam: „czy właśnie niemożliwe staje się możliwe?”

Teologia, wspinaczka górska i pisanie wierszy – to moje pasje. Wierzę, że słowa mają ogromną moc i wiem, że Słowo, które Bóg kieruje do człowieka, nie może nie trafić do każdego serca.